Aşağı
İLHAM VEREN PROJELER

Home Ofis Dekorasyon Fikirleri

Home ofis çalışma trendi Dünya genelinde gitgide artan bir eğilim göstermekte. Son günlerde yaşanan Covid 19 Pandemisi de gündemimize girdiğinden beri Home Ofis çalışma sistemine geçişi hızlandırdı.

Peki Home Ofis çalışma ortamı nasıl olmalı? Nasıl Dekore edilmeli?

Bir Odanızı Çalışma Odasına Çevirin

Öncelikle mümkünse bir odanızı çalışma odası haline getirmekte fayda var. Odadaki fazlalıklardan kurtularak işe başlayabilirsiniz. İş için kullanacağınız ekipmanlar, evraklar, bilgisayar, yazıcı ve donanım ürünlerinize yer açın.

Dekorasyon

Yeni çalışma ortamınızı basit bir şekilde planlayın. bir adet masa ve bir çalışma koltuğu işinizi görecektir.

Siz de Laptop’umu kucağıma alıp koltukta çalışırım diyenlerdenseniz, gelecek günlerde yaşayacağınız sağlık sıkıntılarını hatırlatmakta fayda görüyoruz.

Dekorasyonda doğal renklerin seçimi dikkatinizin dağılmasına mani olacaktır. Sıcaklık katmak için de bitkilerden faydalanmak mümkün.

Işık Faktörü

Mümkünse masanızı pencerenin önünde değerlendirin. Bu sayedeç gün ışığından maksimum fayda sağlayabilirsiniz. Gün ışığını kaybettiğinizde veriminizi düşürmemek için doğru bir aydınlatma kullanmakta önem arzeder.

Raf Sistemleri

Açık raflar, home ofis kullanımı için ideal olabilir.  Kutular hem malzemelerinizi toparlar hem de çalışma alanınıza görsellik sağlar.

Dinlenme Alanı

Home Ofis çalışmak zordur. Ya motive olmakta zorlanırsınız ya da işe ara vermeyi unutabilirsiniz. Ortamı idealize etmek için bir dinlenme bölümü gerekliliktir. Bir koltuk veya kanepe kısa bir mola verdiğinizde işe geri dönmek için gerekli motivasyona sahip olmanızı sağlar.

En Önemli Konu “Motivasyon”

Evde keyif yapmak varken çalışmak motivasyon ister. Çalışma alanınızı keyifli hale getirmeniz sizi motive eder. Sevdiğiniz müzikler eşliğinde çalışabilir, sevdiğiniz fotoğrafları duvarınıza asabilirsiniz. Kendinize hedefler koyup, bir iş planına bağlı kalmak çalışma veriminizi arttıracaktır.

Yukarı
whatsapp
WhatsApp İletişim En kısa sürede cevap vereceğiz